راهنمای ارسال پروژه

ممکن است شما نخواهید متن پروژه شما در موتورهای جستجو مانند گوگل ایندکس شود و تمایلی نداشته باشید تا دیگران از توضیحات پروژه شما آگاه شوند.

برای این منظور با انتخاب گزینه پروژه محرمانه، فقط کاربرانی که وارد سایت باشند می‌توانند وارد صفحه پروژه شما شوند.

لطفا توجه داشته باشید که نام پروژه به صورت محرمانه باقی نخواهد ماند، پس بهتر است نام عمومی‌تری برای پروژه خود انتخاب کنید.

همانطور که می‌دانید، قراردادن اطلاعات تماس در سایت مجاز نیست، اما استثنا نیز وجود دارد.

اگر به دنبال استخدام نیرو به صورت پاره وقت یا تمام وقت هستید، اگر می‌خواهید اطلاعات تماس فریلنسر را داشته باشید، و اگر می‌خواهید خارج از سایت با فریلنسر در ارتباط باشید، پروژه شما حتما می‌بایست بصورت تمام وقت ایجاد شود.

زمانی که شما پروژه را تمام وقت می‌کنید، همچنان می‌توانید از سیستم میزکار استفاده کنید.

برای تمام وقت کردن پروژه خود، هنگام ایجاد پروژه جدید، روی گزینه تمام وقت کلیک کنید.

متاسفانه اطلاعات تماس نمی‌تواند در متن پروژه قرار بگیرید. این اطلاعات می‌تواند و می‌بایست در پیغام خصوصی در اختیار پیمانکار قرار گیرد.

راهنمای ارسال پیشنهاد

شما می توانید برای متمایز شدن از بقیه پیشنهادها، پیشنهاد خود را متمایز کنید.

در پروژه هایی که تعداد پیشنهادها زیاد است شما می توانید پروژه خود را به بالای پیشنهادها ببرید.

تعهد نامه

قوانین پیش رو، راهنما ها، دستورالعمل ها، تعهدنامه و مطالبی که در این سایت، پیش روی شما قرار داده شده است، یک قرارداد قانونی است بین شما ("شما" = "کاربر") و کارازما ("ما" = "کارازما"، "karazma.ir") که به آن از این به بعد "قوانین" می گوییم. با ورود به سایت کارازما karazma.ir و سایت های وابسته و زیر مجموعه ها، ساب دامنه ها ("سایت")، شما موافقت خود را با این قوانین اعلام می دارید. کارازما این حق را برای خود محفوظ می دارد تا در هر زمان، تمامی یا بخشی از این قوانین را بدون اطلاع قبلی اصلاح کند. اصلاحیه ها از زمان ثبت در سایت معتبر می باشند.

شما موظف هستید برای انجام کسب و کار خود مطابق با قوانین و مقررات سایت رفتار کنید. ما نیز متعهد می‌شویم تا به همه کاربران کمک کنیم تا به صورتی رفتار کنند که اعتماد و احترام حفظ شود. این تعهدنامه به عنوان راهنمای استفاده درست از سایت کارازما نوشته شده است، و می‌بایست تحت هر شرایطی از آن پیروی شود. نقض این قوانین می تواند منجر به مسدود شدن حساب شما شود. در صورت وجود هر سوالی می‌توانید با بخش پشتیبانی تماس بگیرید. همکاران ما به همه سوالات شما پاسخ می دهند تا هر گونه نگرانی که ممکن است برای شما ایجاد شود را از بین ببریم.

 • من شئونات اخلاقی را حفظ کرده و با صداقت رفتار خواهم کرد
 • من با همه سیاست‌های سایت موافق خواهم بود
 • من به حقوق همه کاربران احترام خواهم گذاشت
 • من از اطلاعات محرمانه سوء استفاده نمی‌کنم و در هر گونه عمل غیر قانونی شرکت نخواهم کرد
 • من منافع، حقوق و امنیت کاربران را در نظر خواهم گرفت
 • من به کسی آزار نخواهم رساند یا تبعیض قائل نخواهم شد
 • من هویت خود و یا هر هویت دیگری را جعل نخواهم کرد و اطلاعات درست و صحیح ارائه خواهم داد

من مسئول تمامی محتواهایی هستم که در سایت کارازما ارسال میکنم و :
 • من محتوایی که قوانین کپی رایت و یا دیگر حقوق مالکیت معنوی را نقض کند ارسال نمی‌کنم
 • من محتوایی که هر قانون یا مقرراتی را نقض کند ارسال نمی‌کنم
 • من محتوای توهین آمیز ارسال نمی‌کنم
 • من محتوایی که حاوی مطالب غیر اخلاقی و غیر اسلامی باشد را ارسال نمی‌کنم
 • من محتوایی که شامل اطلاعات ناقص، غلط یا نادرست باشد را ارسال نمی‌کنم
 • من محتوایی که برای سایت کارازما ایجاد مسئولیت کند و یا به کسب و کار و یا شهرت آن آسیب برساند ارسال نمی‌کنم
 • منبه محرمانه بودن و حفظ حریم خصوصی احترام می‌گذارم
 • مناطلاعات یا اسنادی که بدست آورده‌ام را فاش نخواهم کرد، مگر با اجازه مالک اطلاعات یا درخواست قانونی
 • من از دیگر کاربران کارازما اطلاعات تماس (ایمیل، شماره تلفن، ادرس سایت شخصی، …) درخواست نخواهم کرد(به غیر از پروژه های تمام وقت) و با آنها تنها از طریق امکاناتی که سایت در اختیار من قرار داده ارتباط برقرار خواهم کرد
 • من هر گونه نقض قوانین را گزارش خواهم کرد
 • من در تقلب شرکت نخواهم کرد
 • من چندین حساب کاربری ایجاد نخواهم کرد
 • من از سایت به منظور انتقال وجوه به صورت غیر قانونی استفاده نخواهم کرد
 • من از اغراق، اظهارات نادرست و مرجع‌های نامناسب اجتناب خواهم کرد
 • من در درگیری‌های شخصی، انتقاد ناعادلانه یا منفی و یا سایر رفتارهای غیر حرفه‌ای شرکت نخواهم کرد
 • من برای جلوگیری از پرداخت کمیسیون، قیمت کم پیشنهاد نخواهم کرد
 • من در پروژه های غیر قانونی شرکت نخواهم کرد
 • من اسپم ارسال نخواهم کرد و یا وب سایت و یا خدمات خود را تبلیغ نخواهم کرد مگر اینکه به من اجازه این کار داده شود
 • من خودم را برای بخش کسب درآمد معرفی نخواهم کرد
 • من از لیست های ایمیل‌ گروهی و غیره برای ارسال ایمیل های ناخواسته (هرزنامه یا اسپم) برای معرفی کارازما به دیگران استفاده نخواهم کرد
 • من فقط از پرداخت امن برای پرداخت به فریلنسر استفاده خواهم کرد
 • من خارج از سایت کارازما مبلغ را انتقال نخواهم داد
 • من قبل از تحویل دادن پروژه، کارفرما را مجاب به آزاد سازی پرداخت امن نمی کنم

تبصره ها

سایت کارازما، صرفا به عنوان یک واسطه بین کارفرما و پیمانکار (“فریلنسرها”) بوده و نقش یک بنگاه را ایفا می کند. کارازما، بازار کار آنلاین و پلتفرم برون سپاری و جمع سپاری است که به (“کارفرمایان”) این امکان را می دهد تا پروژه های خود را برون سپاری کنند و فریلنسرها با انجام پروژه ها، کسب درآمد کنند. سایت شامل امکاناتی است که به کاربران کمک می کند بتوانند به راحتی با یکدیگر کار کنند. امکانات کارفرمایان: ایجاد پروفایل، ایجاد پروژه، جستجوی فریلنسر، گفتگوی آنلاین، سپردن پروژه به فریلنسر، میزکار و مدیریت پروژه، سیستم پرداخت امن، سیستم حل اختلاف، سیستم نظر و رتبه.

امکانات فریلنسرها: ایجاد پروفایل، ثبت نمونه کار، انتخاب مهارت، پلن های عضویت، ارسال پیشنهاد، میزکار و مدیریت پروژه، سیستم پرداخت امن، سیستم حل اختلاف، سیستم نظر و رتبه، دریافت وجه.
 1. تمامی کاربران اینترنتی اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند از امکانات کارازما استفاده کنند، به استثنای اشخاص با سن کمتر از ۱۸ سال. برای استفاده از سایت، می بایست موافقت خود را با تمامی قوانین سایت اعلام کنید. شما موافقت می کنید (۱) طبق قوانین، دستورالعمل ها، و تعهدنامه سایت رفتار کنید و به موارد گفته شده عمل کنید (۲) تعهدات خود را در قبال پروژه ای که دارید انجام دهید، مگر اینکه این تعهدات خلاف قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران یا سایت کارازما باشد.
 2. شما مجاز به ساختن بیش از یک حساب کاربری برای استفاده از امکانات کارفرمایی یا فریلنسر نمی باشید. با یک حساب کاربری از هر دو این امکانات می توان به راحتی استفاده کرد. ایجاد دو حساب کاربری در کارازما مجاز نمی باشد.

در هنگام ثبت نام از شما درخواست می شود تا نام کاربری و رمز عبور برای حساب خود انتخاب کنید. شما بصورت کامل در حفظ و نگهداری رمز عبور خود مسئول هستید. ما با مشاهده هرگونه فعالیت در حساب شما چنین برداشت خواهیم کرد که شما یا فردی که از طرف شما اجازه دسترسی به او داده شده است وارد حساب کاربری شما شده است. درصورت مشکوک شدن به دسترسی غیر مجاز به حساب خود، بلافاصله از طریق بخش پشتیبانی به ما اطلاع دهید.

روابط

هزینه خدمات. کارازما ۵% هزینه خدمات از فریلنسرها دریافت می کند. این مبلغ، زمانی که پرداخت امن برای فریلنسر آزاد می شود کسر می شود. همینطور کارفرما ۵% هزینه خدمات پرداخت می کند و این مبلغ به پرداخت امنی که کارفرما ایجاد می کند اضافه می شود.
کارازما این حق را برای خود محفوظ می دارد تا در هر زمان هزینه خدمات، قیمت، و یا هر هزینه دیگری که دریافت می کند را تاموقع انجام شدن پروژه نگه دارد.

 1. برای انجام پروژه در سایت کارازما، کارفرما و پیمانکار بصورت مستقیم با هم در ارتباط اند. بصورتی که بعد از ارسال پیشنهاد، کارفرما بهترین پیشنهاد یا پیشنهادها را انتخاب، و فریلنسر انجام پروژه را قبول می کند. کارفرما موافقت می کند خرید کند، و فریلنسر موافقت می کند که سرویس و باقی ملزومات را طبق توافق پیش رو تحویل دهد (a) قرارداد بین کارفرما و فریلنسر شامل توضیحات پروژه، پیشنهاد فریلنسر، و باقی شرایط و قوانینی است که بین کارفرما و فریلنسر در سایت توافق شده، (b) قوانین سایت، (c) و هر مطلب و فایل دیگری که در سایت آپلود شده و مورد توافق طرفین قرار گرفته شده باشد، می باشد. شما موافقت می کنید که وارد هیچ توافقی که قوانین سایت را نقض کند نشوید. هر توافقی که قوانین سایت را نقض کند باطل است. کارفرما مسئولیت مدیریت، بررسی، پیگیری و پرداخت در زمان مقرر برای دریافت نتیجه مطلوب را بر عهده دارد و فریلنسر مسئولیت ارائه خدمات با کیفیت در زمان مقرر بر اساس توافق انجام شده را بر عهده دارد. کارفرما و فریلنسر هر دو موافقت می کنند در جهت انجام اجرای توافق با یکدیگر همکاری، و منصفانه رفتار کنند.
 2. کارفرما و فریلنسر توجه دارند و موافقند که هر کدام به عنوان فردی مستقل رفتار می کنند. فریلنسر به عنوان یک پیمانکار مستقل، سرویس خود را ارائه می کند و هیچ رابطه شراکت، کارفرما و کارمند، مشارکت، نماینده یا هر چیز دیگری بین کارفرما و فریلنسر یا بین کارازما با کارفرما و فریلنسر وجود ندارد.
 3. کارفرما و فریلنسر توجه دارند و موافقند که ارزش، اعتبار و حسن نیت سایت، بستگی به عملکرد آنها در انجام پروژه دارد. به همین خاطر کارازما به عنوان یک شخص سوم بر پروژه ها نظارت خواهد داشت تا دو طرف به موقع تعهدات خود را اجرا کنند.
 4. هر نوع استفاده شما از سایت، شما را به شریک، نماینده، و شعبه بین شما و کارازما تبدیل نخواهد کرد.